Selecció Premis ADI 2022

ho

Productes i projectes seleccionats dels Premis Delta, les Medalles ADI i els Premis ADI Cultura

L’ Associació de Disseny Industrial ADI-FAD organitza els Premis ADI 2022, que aglutina tres reconeixements a diferents àmbits del disseny: els Premis Delta per a professionals i empreses de disseny industrial, atorgats des de 1961, les Medalles ADI per a estudiants de disseny de producte, que es concedeixen des de 1976, i els Premis ADI Cultura a projectes que posen en valor la cultura del disseny, des del 2016.

La nova convocatòria, marcada per una gran participació, requereix un grup d’experts, procedents de diferents camps del disseny industrial, la comunicació, la docència i la teoria del disseny, que han avaluat els productes i projectes presentats i han definit els seleccionats dels Premis ADI.

La deliberació ha donat com a resultat un total de 183 projectes seleccionats dels 362 presentats, tots nacionals. El veredicte dels jurats i el lliurament dels guardons es realitzaran el 15 de juny del 2022, en una cerimònia que tindrà lloc al Disseny Hub Barcelona, ​​en el marc de la Barcelona Design Week, on es faran públics els guanyadors.

 

41a edició dels Premis Delta

Un total de 159 productes Selecció Delta que opten als guardons al millor disseny de producte. L’objectiu dels Premis Delta és promoure el reconeixement públic dels productes innovadors que proposen una renovació conceptual, aporten una preocupació mediambiental o social, i alhora són un exemple de bon disseny i qualitat de fabricació.

Els productes seleccionats competiran per un Delta d’Or i dos Deltes de Plata a cada categoria, i rebran de forma automàtica la distinció de Delta de Bronze a la fase de jurat final. També s’atorgarà un delta d’opinió mitjançant la votació dels socis del FAD.

El Jurat final que atorgarà els Premis Delta 2022 destaca pel seu caràcter independent i internacional, format per Sabine Marcelis, Patrizia Moroso, Alessandro Riga i Aleix Ingles. El trofeu dels guanyadors estarà dissenyat per Inma Bermúdez.

 

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Complements i eines

 

Aerodam360
Empresa: Badia Lloret
Disseny: Jordi Badia Farré

 



Aixada HOE1CP
Empresa: VNPI, Global Investments & Services
Disseny: Lúcid Design Agency

 

Atmosphère
Empresa: Cerabella
Disseny: El Pla de la Bala (department intern)

 



Ele Wall
Empresa: Ondarreta
Disseny: Eduardo Cámara & Patricia Ibáñez

 



F’s Range
Empresa: Nicolás Correa
Disseny: Nacar Design (Alonso Bastos / Bern Donadeu / Victor Diez Peña)

 

Handy Raptor
Empresa: Focke Meler Gluing Solutions
Disseny: Big Design That Matters

 



Hook Knopare
Empresa: Ikea of Sweden
Disseny: Studio Inma Bermúdez.

 



Köllen Loop
Empresa: Puigdellivol / Pintura Industrial Mestres / Crisant Lombrera
Disseny: Köllen Design / Paula Terra Bosch.

 



Milard
Empresa: Made Design
Disseny: Lagranja Design

 



Ply
Empresa: Geelli by CS
Disseny: Eli Gutierrez Studio

 



Tamaragua
Empresa: Precious Plastic Gran Canaria
Disseny: Estudio Disolvente

 



U-01
Empresa: Adriana Salvat Torregrosa (Olabaà)
Disseny: Adriana Salvat Torregrosa

 



Violín eléctrico Karen Ultralight
Empresa: Katahashi Instruments LTD
Disseny: Anima Design (Diego Quiroga / Alfredo Gallozzi)

 



Wheelzzz®
Empresa: Ots Group
Disseny: Vertically (Clara Blancafort / Gil Blancafort)

 

Luxurious lobby in an empty office building. Interior architecture by HA-architecten.

Xaloc
Empresa: Leds-C4
Disseny: Jordi Blasi

 



XT
Empresa: Euromac
Disseny: Nahtrang Studio (Ester Pujol & Daniel Vila)

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Design for Food

 



Aēralab
Empresa: Aēralab
Disseny: ACID (Andreu Carulla / Peter Hernou / Lode Avet)

 



Biowaste Box
Empresa: Niimaar
Disseny: Andreu Carulla

 



Closca Bottle Wave
Empresa: Helen Peng Dongguan Spring Sports Goods
Disseny: Closca Design (Carles Soler / Marcos Villar / Carlos Ferrando)

 



Colección Atlántida
Empresa: Comas and Partners
Disseny: Nacar Design

 



Ice Shaper – Le Tribute
Empresa: Makeat
Disseny: Makeat

 



Mychef Quick
Empresa: Distform
Disseny: Distform in House – Desing (Juan Carlos Quiñones Gómez / Josep Santallusia Castells / Joel Farrán Seuma / Albert Tornè Ficapal)

 



Soul Series 2
Empresa: Zumex
Disseny: Zumex Departamento de Diseño e Innovación


X1 Iperespresso ESE/Ground

Empresa: Illycaffè SPA / Magic Espresso
Disseny: Luca Trazzi

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Disseny per al cos

 



Ana Banana
Empresa: Oli&Carol
Disseny: Lorena Canals Roura / Carolina Roman Canals / Olimpia Roman Canals

 



Serie Drömsäck

Empresa: Ikea of Sweden
Disseny: Studio Inma Bermúdez

 

Mambo
Empresa: Platanomelón
Disseny: ACID (Andreu Carulla)

 



Nest
Empresa: Tropicfeel
Disseny: Lúcid Design Agency (Roc Miranda / Cristina Alberola / Marc Fabra)

 



Satkam – Dispensador médico para esclerosis múltiple
Empresa: Almirall
Disseny: Anima Design

 



Shell
Empresa: Tropicfeel
Disseny: Lúcid Design Agency

 



Valley
Empresa: Barner Ventures
Disseny: Lúcid Design Agency

 



Vieta Gama auriculares inalámbricos
Empresa: Vieta Pro
Disseny: Anima Design (Diego Quiroga / Paula Casanovas)

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Dispositius digitals

 



Blava
Empresa: Fadesa Ingenieros / Addition / Healthy Spaces
Disseny: Addition

 



Dynamic MC
Empresa: Arthur Holm
Disseny: Henrik Holm.

 



eMod
Empresa: Pickdata
Disseny: Lúcid Design Agency

 



Generador Eléctrico de Hidrógeno
Empresa: Advik
Disseny: Rocket Supreme (Crhistopher Reitz / Ferran Mestres Blanch) H2X Global Limited

 



Icon
Empresa: Ros Roca
Disseny: ACID (Andreu Carulla)

 

iFocucs
Empresa: Enaire / Indra
Disseny: Loop Design

 

Nexkin DSPT
Empresa: Nexkin Medical
Disseny: Vidorreta Design Lab (Javier Vidorreta Salillas / Hector Lezaun Pegenaute / Mikel Sanz Tobarra)

 

QuadBot
Empresa: Asti Mobile Robotics
Disseny: Bigd Design That Matters

 

Rapid 400KW
Empresa: Ingeteam Power Technology
Disseny: Bigd Design That Matters

 

Smart Sensor Traffic Eye
Empresa: Lector Vision
Disseny: Innova Industrial Design

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Equipament exterior

 

Harri
Empresa: Ulma Architectural Solutions
Disseny: Departamento técnico SPE ULMA Architectural Solutions (Miguel Ángel Ciganda Archanco)

 

Basic
Empresa: Urbidermis
Disseny: Gonzalo Milá / Miguel Milá

 

Bini
Empresa: Resol
Disseny: Joan Gaspar

 

Bit-Box
Empresa: Escofet 1886
Disseny: Escofet_lab / Ajuntament de Barcelona

 

Lotus
Empresa: Calma
Disseny: Pete Sans

 

Flexible Plaza
Empresa: Durbanis
Disseny: Leku Studio (Jokin Santiago Elorriaga / Marta Sola Páramo)

 

Tejidos Fr In/out
Empresa: Gancedo
Disseny: Eli Gutierrez

 

Masia catifa 100% reciclada
Empresa: Calma
Disseny: Andreu Carulla Studio

 

Matilda
Empresa: Nadis Design
Disseny: Studio Inma Bermúdez

 



Nut A/01

Empresa: Bover
Disseny: Estudi Manel Molina

 

Onsen
Empresa: Gandiablasco
Disseny: Francesco Meda / David Quincoces

 

Paviment Drenant Llosa Filtra
Empresa: Breinco
Disseny: Departament de disseny i innovacio de Breinco (Àngel Sitjà Gratacós)

 

Prat Mini
Empresa: Escofet 1886
Disseny: Mercè Llopis / Adrià de Luna

 

Random
Empresa: Ayuntamiento de Valencia
Disseny: Lavernia & Cienfuegos

 

RS Max
Empresa: RS Barcelona
Disseny: Rafael Rodriguez Sevillano

 

Silla Lola
Empresa: Sp-Berner Plastic Group
Disseny: Andreu Carulla Studio

 

Simon Hera
Empresa: Simon
Disseny: Dpt. disseny intern

 

Sistema Annexia
Empresa: Urbadis microarquitectura
Disseny: Departament de disseny de Microarquitectura

 

Woodgreen
Empresa: Hobby Flower
Disseny: Emiliana Design Studio (Emili Padrós / Ana Mir)

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Equipament interior

 

Albertina
Empresa: Nadis Design
Disseny: Studio Inma Bermúdez

 

Alfombra lavable Veggie Garden
Empresa: Lorena Canals
Disseny: Woolable by Lorena Canals

 

Bogart
Empresa: Verges Design
Disseny: Estudi Manel Molina (Manel Molina)

 

Bol TP
Empresa: Sanycces
Disseny: Clausellstudio (Vicent Clausell)

 

Cadira Normal
Empresa: Isist Atelier
Disseny: Andreu Carulla Studio

 

Calma
Empresa: Sanycces
Disseny: Jorge Herrera

 

Camperlab
Empresa: Huguet Rajoles Hidràuliques
Disseny: Camper / Achilles Ion Gabriel

 

Cask
Empresa: Expormim
Disseny: Norm Architects

 

Cèrcol
Empresa: Mosaic Girona
Disseny: Gerard Arqué

 

Colección Tile
Empresa: Teixidors
Disseny: Teixidors & John Pawson

 

New hotel Concepció by Nobis design by Wingardhs and Jordi Herrero featuring bestpoke Huguet cement tiles.

Concepció 100
Empresa: Huguet Rajoles Hidràuliques
Disseny: Wingardhs

 

New hotel Concepció by Nobis design by Wingardhs and Jordi Herrero featuring bestpoke Huguet cement tiles.

Concepció 25
Empresa: Huguet Rajoles Hidràuliques
Disseny: Wingardhs

 

Cuina Magnet 388801MA
Empresa: Industrias Ramon Soler
Disseny: Equip d’I+D d’Industries Ramon Soler

 

Delta
Empresa: Aridi
Disseny: Gabriel Teixido estudi

 

Dida Chair
Empresa: Federico Giner
Disseny: Alegre Design (Marcelo Alegre)

 

Dins
Empresa: Teulat / tapizados Calse / Metálicas Martí
Disseny: Yonoh

 

Diwan
Empresa: Sancal
Disseny: PerezOchando (Pedro Ochando / Claudia Perez)

 

Fluit
Empresa: Actiu Berbegal y Formas
Disseny: Archirivolto Design

 

Goose
Empresa: Verges Design
Disseny: Emiliana Design Studio (Emili Padrós / Ana Mir)

 

Hanstiles
Empresa: Huguet Rajoles Hidràuliques
Disseny: Sergison Bates Architects

 

Hit
Empresa: Mobenia
Disseny: Nahtrang Studio (Ester Pujol / Daniel Vila)

 

Ika
Empresa: Ondarreta
Disseny: Arquimaña

 

Kanso whiteboard
Empresa: Artika Design
Disseny: Anima Design

 

Kata wood lounge with 3D
Empresa: Arper
Disseny: Altherr Desile Park (Jeannette Altherr / Delphine Desile / Dennis Park)

 

Kroll
Empresa: K+ Seating
Disseny: Matildastudio + K+ Design Team

 

Laga
Empresa: Treku
Disseny: Silvia Ceñal Design Studio

 

Limón taps
Empresa: Agape
Disseny: Patricia Urquiola

 

Lusi
Empresa: 100l editora
Disseny: Centilitrosmetrocadrado (Ricardo Tubió Pazos / Xabier Rio Calvo)

 

MA6
Empresa: Arlex Design
Disseny: Jordi Blasi

 

MA7
Empresa: Arlex Design
Disseny: I+D Arlex Design

 

Mesas FlipN’Clack
Empresa: Moble
Disseny: Dpt. de disseny intern – Sandra H. Yborra & Álvaro Solís

 

Modo Dash
Empresa: Roca Sanitario
Disseny: Roca Design Center

 


Nadir
Empresa: Sanycces
Disseny: Clausellstudio (Vicent Clausell)

 

Nature
Empresa: Klein
Disseny: Departament intern de l’empresa productora Klein I+D

 

Nikko
Empresa: Made Design
Disseny: Alex Fernandez Camps

 

Nox
Empresa: Arlex Design
Disseny: Odos Design

 

Nueva colección de acabados BCNY
Empresa: Font Design Grou
Disseny: Oriol Guimerà

 



Col·lecció Ona
Empresa: Roca Sanitario
Disseny: NOA Intelligent Design (Bertrand Illert) / Benedito Design (Gae Benedito i Ramon Benedito)

 



Plastic Rivers

Empresa: Gan
Disseny: Álvaro Catalán de Ocón

 



Plec desk
Empresa: Rs Barcelona
Disseny: Antoni Pallejà Office

 



Plec Wall

Empresa: Vertisol
Disseny: Odos Design

 



Porciones

Empresa: Kendo Mobiliario
Disseny: Miguel Milá

 



Pórtico

Empresa: Aparentment
Disseny: Josep Vila Capdevila

 



Pure

Empresa: Gan
Disseny: Made Studio

 



Redisseny suports horitzontals 66-67 per a safates aillants

Empresa: Unex Aparellaje Eléctrico
Disseny: Josep Puig Cabeza / Equip Tècnic UNEX

 



Ribella

Empresa: Huguet Rajoles Hidràuliques
Disseny: Huguet Rajoles Hidràuliques.

 

Room
Empresa: Trenat
Disseny: Miguel Milá

 



Roots

Empresa: Gan
Disseny: Inma Bermúdez

 



Sillón Remnant

Empresa: Sancal
Disseny: Note Design Studio / Studio Sancal / Kristoffer Fagerström / Malin Engvall / Rafa García

 



Simon 270

Empresa: Simon
Disseny: Dpt. disseny intern

 



Sofà Compo

Empresa: Kave Home
Disseny: Equip disseny Kave Home

 



Table B Escritorio

Empresa: BD Barcelona Design
Konstantin Grcic

 



Tacet Sole

Empresa: Vertisol
Disseny: Monica Armani Studio

 



Teka Brooklyn Sinks

Empresa: Teka Group
Disseny: TekaDesign Team / Addition

 



Teka Helix Pro

Empresa: Teka Group
Disseny: Teka Design Team / Addition

 



Teka Universe Sinks

Empresa: Teka Group
Disseny: TekaDesign Team / Addition

 



Telares Ebony

Empresa: Nanimarquina
Disseny: Departament intern Nanimarquina.

 



Tempo

Empresa: Sanycces
Disseny: Jorge Herrera

 



Toc

Empresa: Kendo Mobiliario
Disseny: Francesc Rifé Studio.

 



Tola

Empresa: Ofifran
Disseny: Dorigo design (Fiorenzo Dorigo).

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Il·luminació

 



Alaska

Empresa: Arkoslight
Disseny:Rubén Saldaña

 



Alba

Empresa: Ateljé Lyktan
Disseny: Jordi Blasi.

 



Ambrosia

Empresa: Marset
Disseny: Ciszak Dalmas (Alberto Gobbino Ciszak / Andrea Caruso Dalmas)

 

Digital. Barcelona 26/08/2021 - Maceta lámpara de Bioo - (c) Vicens Gimenez

Bioo Lux
Empresa:  Polar / Ideal Soles / TEF,
Disseny: Bioo in Partnership with Bag Disseny

 



Chata

Empresa: Gofi
Disseny: Goula / Figuera

 



Etc

Empresa: Wever&Ducré
Disseny: Nahtrang Studio (Ester Pujol / Daniel Vila)

 



Farcell

Empresa: Curated By
Disseny: Banzay Turba

 



Helios A/02

Empresa: Bover
Disseny: Gonzalo Milà

 



Ihana

Empresa: Marset
Disseny: Joanna Laajisto

 



Jewel Mono

Empresa: Axo Light
Disseny: Axo Light srl / Clara del Portillo / Alex Selma

 



Llum d’oli

Empresa: Jordi Veciana
Disseny: Jordi Veciana

 

Llum Normal
Empresa: Calma
Disseny: Andreu Carulla Studio

 



Magnetic Foco

Empresa: Carpyen
Disseny: Gabriel Teixidó

 



Mita Circle 450 Ceiling

Empresa: Xal,
Disseny: Departament Intern XAL (BCL – XALcc) Ainara Esparza Romagosa / Andreas Hierzer

 



Morse

Empresa: Estiluz
Disseny: Aparentment

 



Petra

Empresa: Parachilna
Disseny: Jordi Veciana

 



Prolix

Empresa: Leds-C4
Disseny: Nahtrang Studio (Ester Pujol / Daniel Vila)

 



Skybell Plus A/01
Empresa: Bover
Disseny: Estudi Manel Molina.

 



Spio 60 Adjustable

Empresa: Xal
Disseny: Departament Intern XAL (BCL – XALcc) Oscar Oriol / Andreas Hierzer / Ricard Llimós Sala

 



Symphony

Empresa: Milan Iluminación
Disseny: Jordi Pla Studio.

 



Tanit S/41
Empresa: Bover
Disseny: Gonzalo Milà.

 



Tapís

Empresa: Wever&Ducré
Disseny: Nahtrang Studio (Ester Pujol / Daniel Vila)

 



Valentina S/24

Empresa: Bover
Disseny: Alex Fernandez Camps

 



Wire

Empresa: Milan Iluminación
Disseny: Jordi Pla Studio.

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Mobilitat

 



Cupra Born

Empresa: Cupra
Disseny: Seat Cupra Design

 



Jané Newel

Empresa: Jane
Disseny: Equip de Disseny Intern Jané / WhiteID.

 



Modül

Empresa: Apramo
Disseny: SafeDsign (Albert Garcia Urrea / Sergi Ferris Carbonell / Laia Torralba)

 



Parking urbano para bicicletas modelo Soca

Empresa: YupCHARGE
Disseny: Xavier Solé Design

 



Pixelbikes
Empresa: Pixel Bikes
Disseny: Anima Design (Diego Quiroga)

 



Titanium+

Empresa: Nogebus
Disseny: Nogebus / ACID (Andreu Carulla / Miquel Genabat)

 



Totalcare e-kittos
Empresa: Totalcare Europe
Disseny: Anima Design (Diego Quiroga)

 

SELECCIÓ DELTA. Categoria Packaging

 



Blockade
Empresa: Sanitap
Disseny: Dinler Studio (Gregorio Rojas / Ignasi Vallcorba / Silvia Martinez)

 



Box Palet

Empresa: Miquel Fontbona Puig
Disseny: Miquel Fontbona Puig

 



Esneu

Empresa: Esneu
Disseny: Made Studio / Zoo Studio

 



F SolidPod
Empresa: Freshly Cosmetics
Disseny: CuldeSac (Pepe García)

 



K!ek capsule dispenser
Empresa: IP Triana
Dissenyt: Eurecat / Begoña Gonzalez Bueno/ Enric Rovira Costa

 



Marina Alta
Empresa: Bodegas Bocopa
Disseny: Lavernia & Cienfuegos.

 



Simon 270 Packaging
Empresa: Simon
Disseny: Dpt. disseny intern

 

29a edició de les Medalles ADI

ADI-FAD, amb la col·laboració de la Fundació Banc Sabadell, convoca els joves dissenyadors a presentar els seus projectes de fi de grau, màster o postgrau a les medalles ADI amb l’objectiu de contribuir a establir ponts d’unió entre l’àmbit acadèmic i el món industrial, i fomentar el talent de les generacions més joves.

En aquesta edició el jurat format per: Mario Ruiz, Angela Rui, Amalia Puga, Anniina Koivu i Daniel Cid, ha seleccionat 12 projectes que competiran per un or, dues plates i 9 bronzes a la fase final.
El trofeu, una medalla, estarà dissenyat per Amalia Puga, la guanyadora de la Medalla d’Or 2020.

 

SELECCIÓ MEDALLES ADI

 



Athos

Estudiant: Emili Sisquellas Taixés
Escola: Elisava

 



Balisa
Estudiant: Ariadna Sala Nadal
Escola: Elisava

 



Co-Obradoiro Galego
Estudiant: Paula Camiña Eiras
Escola: Central Saint Martins

 



Color Kartel
Estudiant: Flavia Carneade Dunn
Escola: IED Madrid

 



Mnéme
Estudiant: Albert Margalef
Escola: ESDI

 



O.A-Med

Estudiant: Maria Muñarch Garcia
Escola: ESDAP Llotja

 



Olga | Refugi emocional per als espais comuns de l’habitatge

Estudiant: Ariadna Tunnah
Escola: Elisava

 



One Side · Rehab made fun

Estudiant: Diego Acosta Vidal
Escola: IED

 



Photodermis
Estudiant: Gemma Delgado Morell
Escola: Elisava

 



Primitive
Estudiant: Alex Linares Blasco
Escola: Elisava

 



Sense

Estudiant: Anna Ballesté Bonet
Escola: Elisava

 



Sway
Estudiant: Xueyu Ji
Escola: IED Madrid

 

4a edició dels Premis ADI Cultura

ADI Cultura té com a objectiu promoure el reconeixement públic dels projectes que ajudin al foment i a l’actualització social i conceptual del disseny de producte, o serveixin per incentivar el diàleg, les idees i les iniciatives de la disciplina.

Un guardó que respon a la realitat actual, on el disseny de producte és molt més enllà dels objectes, dirigit a projectes culturals, esdeveniments, exposicions, instal·lacions, publicacions, documentals i altres expressions que aprofundeixen en el camp experimental, de la investigació i la innovació.

El Jurat dels Premis ADI Cultura 2022, format per Albert Fuster, Diego Ramos, Octavi Rofes, Raquel Quevedo i Stella Rahola, ha seleccionat 12 projectes que competiran per un or, dues plates i 9 bronzes a la fase final.

 

SELECCIÓ PREMIS ADI CULTURA

 



Coses que fan coses
Comissariat: Blanca Callén Moreu
Entitats: Fabra i Coats : Centre d’Art Contemporani de Barcelona & HAMACA UAB: Programa de Doctorat “Persona i societat”

 



Disseny per a la Inclusió. El procès com a resultat

Comissariat: Anaïs Esmerado
Entitats: Associació Ojalá Projects & Museu del Disseny de Barcelona, 7 Escoles de Disseny (Bau, Elisava, LCI, ESDAP, L’Idem, UOC), 4 entiats socials (Intress, Teb BCN, ASIB Ictus, Metzineres).

 

Ficciones Compartidas
Responsable: Col·lectiu  La Cuarta Piel
Entitat: CC Les Cigarreres Alacant

 



Helvètica
Responsables: Sonia Sancho Sancho, Laura Folguera & Xavier Atance
Entitats: RTVE & Benecé Produccions SL

 



Il·lacions galeria de disseny
Responsable: Xavier Franquesa.

 



Institute for Postnatural Studies
Equip: Gabriel Alonso, Pablo Ferreira Navone, Karol Muñoz-Cano, Yuri Tuma & Julia Fernández Plaza

 



MaDe – Material Designers

Responsables: Laura Clèries, Valentina Rognoli & Seetal Solanki
Entitats: Elisava Research, Politecnico di Milano & Ma-tt-er

 



Never Demolish
Comissariat: Ilka & Andreas Ruby (Ruby Press)
Entitat: Fundació Mies van der Rohe

 



Sabine Marcelis. No Fear of Glass
Comissariat: Sabine Marcelis
Entitats: Fundació Mies van der Rohe

 



Objectes comuns. Històries locals, debats globals

Comissariat: Oriol Pibernat
Entitat: Museu del Disseny de Barcelona

 



Direcció creativa i comissariat de l’àrea de disseny per l’exposició “Our Garden Needs Its Flowers. Fluxes i narratives artístiques en el Districte Cultural de L’Hospitalet”
Comissariat: DOES
Entitats: Ajuntament de L’Hospitalet (Centre d’Art Tecla Sala i Districte Cultural L’H)

 



Post-Inertia

Responsables: David Hernández Falagán & Andreu Belsunces Gonçalves
Entitat: Escola Massana. Centre d’Art i Disseny